sobota, 20 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: komórka audytu i kontroli.

Home Forum Sektory Samorządy komórka audytu i kontroli. Odpowiedz na: komórka audytu i kontroli.

#19483
s
Uczestnik

U mnie w zeszłym roku utworzono taką komórkę. Zgadzam się z klikcloud, że takie formy organizacyjne nie powinny istnieć, ale życie czasami pokazuje (zwłaszcza w samorządach), że trudno jest wnieść sprzeciw. W pierwszej wersji miało powstać Biuro Audytu i Kontroli, którego miałem zostać Kierownikeim ale uważałem, że „lepszym” w tej sytuacji będzie rozwiążanie gdy będę Koordynatorem tego Biura a wszyscy pracownicy są samodzielnymi stanowiskami i bezpośrednio podlegają pod Prezydenta. Zachowana jest w ten sposób niezależność przede wszystkim audytora. Ja jako koordynator mam przypisane okreśłone obowiązki z tym związane między innymi rtaki, że jeżeli audyt przeprowadzany jest w zespole to ja jestem Koordynatorem zepołu audytowego. Ja odpowidam za plany i sprawozdawczość, natomiast jeżeli kolega audytor samodzielnie przeprowadza audyt to On w pełni za niego odpowiada. Ja mam przypisane tylko kompetencje w zakresie „kontrasygnaty” upoważnień i zatwierdzam program zadania.
Jest to trochę skomplikowane ale po rocznym dośwaidczeniu uważam, że można to cvałkiem dobrze ogarnąć i rzetelnie realizować. Spójrzcie na zapisy nowej ustawy o finasanch publicznych, która moim zdaniem bardzo zbliża do siebie audyt i kontrolę zarządczą
Jeżeli będzie dyskusja w temacie to rozszerzę ten temat.
pozdrawiam i życzę miłego dnia