sobota, 20 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: kontrola zarządcza

Home Forum Sektory Samorządy kontrola zarządcza Odpowiedz na: kontrola zarządcza

#19541
terka
Uczestnik

A mnie się wydaje, że skoro kontola zarządcza to system bardziej złozony, wymagający współpracy i współdziałania kierownictwa wszystkich szczebli jednostki, i skoro nie należy jej utożsamiać przeprowadzaniem kontroli przez komórkę kontroli (vide pismo Pana Daniluka) to nie da się tego zapisać w regulaminie organizacyjnym.
Komórka kontroli to jedynie jeden z elementów kontroli zarządczej.
Ja jeszcze nie wiem, jak takie zarządzenie będzie u mnie wyglądać, ale będzie wprowadzone.
Natomiast na pewno nie będzie w sprawie „wprowadzenia” kontroli zarządczej. Zapewniam Was, że w lkażdej jednostce kontrola zarządcza pomimo, że nie była tak nazywana, funkcjonowała także przed wprowadzeniem w życie ustawy ofp. Więc nie ma mowy (u mnie) by wprowadzać tę kontrolę. Można określić jej organizację i cele. To można. I moim zdaniem – trzeba.:wink:
O ile znam mechanizmy diząłnia wszelkich organów kontrolnych, to z kontrolą zarządczą będzie jak dotychczas z pięcioprocentówką – RIO i NIK bardzo lubili ten obowiązek bo prawie zawsze było tu mozna wykazać uchybienie. To obecnie będą kontrolować obowiązek zapewnienia funkcjonowania konreoli zarządczej:wink: