środa, 24 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Rozporządzenie metodologiczne z 1 lutego 2010

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Rozporządzenie metodologiczne z 1 lutego 2010 Odpowiedz na: Rozporządzenie metodologiczne z 1 lutego 2010

#19573
wojak
Uczestnik

Niestety, to nie żart! Z całą pewnością jst podlegają kontroli wszystkich trzech wymienionych przeze mnie instytucji. Jedynie wojewoda nie wtyka nosa bezpośrednio do audytu wewnętrznego. Natomiast zarówno RIO, jak i NIK mają w swoich wytycznych kontrolowanie audytu wewnętrznego w jst. Nacisk będzie też na funkcjonowanie kontroli zarządczej w jst, przykład mam obecnie – moja jednostka st jest obecnie kontrolowana przez NIK i pan poprosił o dokumenty organizacyjne aw. Te, które formalnie powinny być: Karta, plan, sprawozdanie, informacja do MF. Poprosił wprawdzie o dokumenty organizacyjne – regulaminy, ale jak zapytałem, czy inne chce, to potwierdził, więc mu dałem, bo miałem. Mogłem mu dać tylko Kartę, ale „jak zgoda, to Bóg rękę poda”.
RIO na szkoleniu, na którym był Burmistrz też zapowiedziało kontrole realizacji audytu wewnętrznego i funkcjonowania KZ, a więc drżyjcie audytorzy jst :mrgreen: