czwartek, 28 marca, 2024

Odpowiedz na: Cykl audytu zgodnie z rozporzadzeniem

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Cykl audytu zgodnie z rozporzadzeniem Odpowiedz na: Cykl audytu zgodnie z rozporzadzeniem

#19605
kules
Uczestnik

Ja widzę to tak: w dotąd stosowanym druku planu audytu był rozdział 2. Wyniki analizy ryzyka. W tabeli jest kolumna Nazwa obszaru (działalności jednostki). Ja w tej kolumnie mam 60 obszarów (w tym 38 to działalność podstawowa jednostki). No więc jeśli robię 5 zadań w roku powiedzmy to wychodzi mi, że cykl audytu wynosi 12 lat. Oczywiście nie jest to prawda bo przecież fakt, że zrobię zadanie w obszarze „działalność placówek oświatowych” nie oznacza, że obszar ten mam odhaczony (żeby móc powiedzieć szefowi, że obszar ten jest cały OK, musiałbym zrobić kilka zadań z różnymi tematami i w każdej szkole z 12). Cykl audytu u mnie wyliczę na 12 lat, ale na pewno po tych 12 latach nie będę mógł powiedzieć, że przeaudytowałem wszystko.

Tak więc według mnie nie ma problemu z wyliczeniem cyklu audytu, problem jest w tym że w całej tej kalkulacji, jaką mamy stosować za par.7 pkt.5 założono, tak mi się zdaje, że w każdym obszarze robi się jedno zadanie, co nie chce się nijak zgodzić z praktyką. Mógłbym podzielić te moje 60 obszarów szczegółowiej, tak żeby jeden obszar odpowiadał jednemu zadaniu, ale wtedy zamiast 60 było by ich kilkaset, a cykl audytu zamiast 12 lat pewnie ze 100.