piątek, 19 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Cykl audytu zgodnie z rozporzadzeniem

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Cykl audytu zgodnie z rozporzadzeniem Odpowiedz na: Cykl audytu zgodnie z rozporzadzeniem

#19611
justp
Uczestnik

[QUOTE BY= kules] Masz rację, to że napiszę o kilkunastoletnim cyklu audytu i nawet jak napomknę że powinien on wynosić ze 3- 5 lat to nic nie zmieni. Nikt się nie przejmie i nie dołoży mi etatów. Zresztą w samorządzie kierownik jednostki doskonale zdaje sobie sprawę że ten cykl jest bardzo długi – uczestniczy przecież w analizie ryzyka i widzi ile jest obszarów, a ile się rocznie z tego audytuje. Ta informacja nic nowego nie wniesie i nie przyczyni się do zmiany czegokolwiek. Zresztą w przypadku jednoosobowych komórek, których jest większość, cała ta zmiana planu audytu na 2010 jest tylko papierologią niepotrzebną (szczególnie jak ktoś wprowadza te plany aktami prawa – pisz, drukuj, opinia radcy, sekretarz się wmiesza, staroście tłumacz czemu coś zmieniasz), bo czy ja napiszę że zadanie sam robię przez 30 dni (jak dotąd się pisało), czy że zadanie zajmie 30 osobodni – co za różnica.
Nie ma co biadolić, bo to też czas zajmuje 🙂 [/QUOTE]

Popieram Cię! Ja pracuję tez w samorządzie i od audytu jestem jedna osobą. zanim przeforsuję zmianę przez wszystkich świętych i zarząd na końcu to mam tydzień z głowy! a niestety robota merytoryczna leży, bo nie da się robić zadania audytowego w wolnej chwilii z doskoku.
Pozdrawiam i cały czas zastanawiam się jak wyliczyć ten cykl audytu! B)