czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Kodeks etyki w praktyce

Home Forum Sektory Samorządy Kodeks etyki w praktyce Odpowiedz na: Kodeks etyki w praktyce

#19661
olivkova
Uczestnik

[QUOTE BY= terka] No, polemizowałabym. Jeżeli wysyłają tę ofertę także do jednostek, które zatrudniają audytora, to to już nie jest całkiem w porządku.
Kilka lat temu, kiedy szukałam nowej posady audytora, skrupulatnie sprawdzałam, czy podmiot jest zobowiazany do prowadzneia audytu a także czy posiada już na stanie audytora. Jeśli jednostka zatrudniała audytora, to nie przedstawiałam swojej oferty.

Etyka, to coś, co mamy tylko na papierze, jak widzę:wink:[/QUOTE]

Droga terko,

ja z kolei widzę, że strasznie zasiedziałaś się w skostniałej „budżetówce”, skoro najprostsze prawa rynku są dla Ciebie ziemią nieznaną. Nie ma się co dziwić, że to co dla jednych jest konkurencją dla takich jak Ty stanowi jakiś niewyobrażalny występek. Pozwól, że Ci wyjaśnię – to dzięki konkurencji możesz sobie kupić dobre masło za 3 zł a nie jakiegoś gluta za 30. Nie widzę przyczyn, dla których nie można zastosować tej zasady dla usług audytu wewnętrznego.

Oczywiście nie masz się co martwić, ponieważ jeśli jesteś dobra w tym co robisz, oferty innych firm wylądują w koszu u Twojego szefa. Jeśli jednak nie… to Twoje obawy w tym wątku są w pełni uzasadnione. Reasumując – widoczne tu ataki związane z brakiem etyki są tylko „przykrywką” dla tego, że ktoś z głośno krzyczących tu zwolenników etyki w naszym zawodzie może okazać się za drogi, za słaby merytorycznie, za wolny, czy nieskuteczny w porównaniu z innymi.

[QUOTE BY= darek] Tak podchodząc, można zamienić wszystkich na usługodawcę zewnętrznego (księgowych, wydziały merytoryczne), zostanie tylko burmistrz i skarbnik, ewentualnie sekretarz. Tylko wtedy nie będzie kogo opier…. tylko zostanie sąd cywilny [/QUOTE]

No i w czym problem? Jako podatnik, którego podatek dochodowy dostaje się w większości do samorządowej kasy mówię zdecydowane TAK dla racjonalizacji tych wydatków. Jeśli fakt, że ktoś zleca coś firmie zewnętrznej i dzięki temu dostaję produkt lepszy, w krótszym czasie i tańszy to jeszcze nie upadłam na głowę, aby na powyższą praktykę pluć na forach internetowych.