wtorek, 26 października, 2021

Odpowiedz na: Kodeks etyki w praktyce

Home Forum Sektory Samorządy Kodeks etyki w praktyce Odpowiedz na: Kodeks etyki w praktyce

emus
Uczestnik

Olivka. Masz rację w tym co napisałaś powyżej, tylko mam nie o to chodziło, żeby zablokować ustawową możliwość wolnej konkurencji, ale o minimum etyki w składaniu swoich ofert. Mówię jako praktyk – sama podpisałam dwie umowy na realizację aw jako usługodawca. Ale złożyłam swoje oferty do jst, które miały taki obowiązek i które nie miały aw. Nie „straszyłam” Ustawą o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych tylko przedstawiłam jakie mam kwalifikacje i zapytałam czy są ich zakupem zainteresowani. Mój wewnętrzny kodeks etyki w stosunku do znanych mi i nie znanych aw nie pozwoliłby na wykorzystanie materialnych korzyści, które oferuje firma zewnętrzna w jednostce, która ma audytora. Jeśli aw pracował powyżej roku i złożył kilka sprawozdań to może być różnie postrzegany. Ja to wiem z praktyki. I to właśnie nie jest etyczne. Jako firma zewnętrzna położę sprawozdanie i pa, a nie jeszcze szybciej faktura! Nie zrobię nic lepiej niż aw, którego potencjalnie wygryzłam, ponieważ jego wynagrodzenie było płatne z paragrafu, który kierownikom jednostek spędza sen z powiek.