niedziela, 24 stycznia, 2021

Odpowiedz na: Kodeks etyki w praktyce

Home Forum Sektory Samorządy Kodeks etyki w praktyce Odpowiedz na: Kodeks etyki w praktyce

#19674
mama0454
Uczestnik

Witam, witam.
Jak to miło, że jest niejaki „Emus”, który pamięta tak dawne szczegóły z życia audytora. 😀
Ale się porobiło w tym naszym środowisku audytorskim. Uważam, że stworzenie tzw. usługodawcy to prosta możliwość kręcenia jeszcze większych lodów przez kilka korporacji finansowych, które są znajomymi i przyjaciółmi królika, pędzącego królika. :mrgreen:
Oczywiście, wielu z nas ma teraz szansę, aby jako usługodawca pobawić się w audyt w jakiejś sąsiedniej niewielkiej gminie, która miała to nieszczęście przekroczyć 40 baniek rocznego budżetu. Nic nie mam przeciwko temu, ale faktycznie tylko audytor wewnętrzny zatrudniony na cały etat ma możliwość dokładnego poznania swojej jednostki i działać skutecznie.
Teraz i tak audytorom z jst odebrano ochronę ministerialną stanowiska pracy, więc przy nerwowym burmistrzu (wójcie, prezydencie, staroście) lepiej lekko stonować i wygładzić swoje wypowiedzi. Mądry kierownik jednostki i tak będzie wiedział, że coś u niego szwankuje, więc lepiej podjąć jakiekolwiek środki naprawcze niż narazić się kontrolerom zewnętrznym, a co za tym idzie przyszłym wyborcom.
Róbmy swoje, a jakieś pazerne Dela nam nie zagrożą.
Pozdrawiam. Wiosna idzie. 😀