niedziela, 18 kwietnia, 2021

Odpowiedz na: księgi rachunkowe

Home Forum Sektory Samorządy księgi rachunkowe Odpowiedz na: księgi rachunkowe

#19751
terka
Uczestnik

Witaj, Justyno(?)

Moim zdaniem masz rację. a na potwierdzenie odpowiedni przepis:

§ 65. 1. Likwidacja jednostki budżetowej dokonana w celu jej przekształcenia w inną formę organizacyjno-prawną polega na zamknięciu rachunku bankowego i ksiąg rachunkowych zgodnie z przepisami o rachunkowości. W terminie nie później niż trzy miesiące po likwidacji jednostki budżetowej sporządzany jest bilans.
2. Organ podejmujący decyzję, o której mowa w ust. 1, określa formę organizacyjno-prawną nowej jednostki.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW
z dnia 29 czerwca 2006 r.
w sprawie gospodarki finansowej jednostek budżetowych, zakładów budżetowych i gospodarstw pomocniczych oraz trybu postępowania przy przekształcaniu w inną formę organizacyjno-prawną Dziennik Ustaw z 2006 r. Nr 116 poz. 783

Oczywiście, przepis aktualny, jeśli Zespół funkcjonował jako jednostka budżetowa. ale w tym akcie są także identyczne (a nawet szersze wymogi) dotyczące przekształcenia zakładu budżetowego.
Pozdrawiam:smile: