wtorek, 19 stycznia, 2021

Odpowiedz na: program zadania zapewniającego

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna program zadania zapewniającego Odpowiedz na: program zadania zapewniającego

wojak
Uczestnik

Zastanawiam się, skąd bierze się dość powszechne wśród audytorów wewnętrznych przekonanie, że Departament AW w MF jest wyrocznią w interpretacji przepisów dotyczących audytu wewnętrznego?
Rozumiem, że w sytuacji niepewności spowodowanej „legislacyjną sraczką” naszego „parlamentu” (przepraszam, za określenie) społeczeństwo audytorów czuje się zagubione, ale to jeszcze nie powód, by mocować kogoś bardziej niż potrzeba, i niż na to zasługuje.
Sam się łapię na tym, że szukam jakiejś „ostoi” – to we wspomnianym DA, to na stronach audyt.net, to w SGI, to w IIA,… ale nic z tego! Wszystko to, to tylko grupki „interesików” mniejszych lub większych… poletka wzajemnej adoracji i kluby dyskusyjne.
Nie chcę nikogo urazić, bo wszędzie tam i tu są niezmiernie fajni ludzie, ale co do wiążących wykładni przepisów – mam WĄTPLIWOŚCI!
Mój pryncypał zapytał mnie: panie audytorze, co mnie obliguje, bym przejmował się opiniami publikowanymi na jakichś tam stronach internetowych? Proszę mi podać konkretny przepis…
Wbił mnie tym w rozterkę i skłonił do rozważań nad niepewnym losem audytora wewnętrznego w sektorze finansów publicznych w kraju nad Wisłą…
Dobrze, że dziś piątek, bo…
szkoda, że to okres postu, bo bym się napił do syta, że w przechyle uchem by mi się wylewało 😉
Kończę już 😳
„Miłego łikiendu”, jak mawia stary pułkownik…
Wyłączam się, Terka jest on-line 😯