czwartek, 21 stycznia, 2021

Odpowiedz na: decyzje podatku od nieruchomości?????????

Home Forum Sektory Samorządy decyzje podatku od nieruchomości????????? Odpowiedz na: decyzje podatku od nieruchomości?????????

#19997
zosia
Uczestnik

Uwaga ogólna do Meg – nie KPA tylko Ordynacja podatkowa ( do podatków stosujemy ordynację podatkową a nie KPA). Leczy co do zastosowanego przepisu o udostepnianiu akt zgoda – tu ma zastosowanie art. 178 par. 1 OP.
Jesli minął termin po dwukrotnym doręczaniu decyzji, to decyzja została doręczona zgodnie z tzw. zasadą per avizo – domniemanie doręczenia ( tu: art. 150 OP). A jesli zatrem decyzję doręczono to jak ja można wydać stronie???. Oczywiście mówimy tu o fikcji, bo decyzja jest nadal z aktach podatkowych – ale wyjęcie jej z koperty nadawczej będzie burzyło pewien porządek.
Można i nalezy wydać stronie jeśli jest wniosek o uwierzytelknioną kserokopię, sporządzoną na podstawie kopii decyzji podatkowej. Niestety zła wola podatnika, lub jego opieszałóść działa na jego szkodę.
Jak coś to pisz

pozdr.
zosia