sobota, 6 marca, 2021

Odpowiedz na: Audyt w jednostkach organizacyjnych jst

Home Forum Sektory Samorządy Audyt w jednostkach organizacyjnych jst Odpowiedz na: Audyt w jednostkach organizacyjnych jst

#20084
terka
Uczestnik

Hmmm, DA wystosowało pismo do jsfp dotyczące braku powiadomień o prowadzeniu audytu
http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=7&dzial=677&id=206144

Zwaliło mnie z nóg, bo zawarto w nim następującą informację:

Od 1 stycznia 2010 roku nie mają już obowiązku samodzielnego prowadzenia audytu samorządowe jednostki budżetowe, zakłady budżetowe, instytucje kultury, samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, osoby prawne.
W w.w samorządowych jednostkach organizacyjnych, należących do sektora finansów publicznych, może być prowadzony audyt wewnętrzny, przez zatrudnionych w nich audytorów wewnętrznych, w wypadku podjęcia takiej decyzji przez kierowników tych jednostek (na podstawie art. 274 ust. 4 ustawy o finansach publicznych).
W takim przypadku audyt wewnętrzny w tych jednostkach jest prowadzony niezależnie od audytu prowadzonego przez audytorów wewnętrznych jednostki samorządu terytorialnego zatrudnionych w urzędzie.

Szanowne DA, a czy powyższe pismo, zostało skierowane także do tej jst, o której mowa w niniejszym wątku, a z z której nie otrzymaliście żadnych zgłoszeń od jednostek organizacyjnych, które wcześniej prowadziły audyt? Bo w rozdzielniku tej akurat jst nie widzę :mrgreen: