środa, 20 stycznia, 2021

Odpowiedz na: Nowa,prężna Grupa Doskonalenia Zawodowego

Home Forum Sektory Samorządy Nowa,prężna Grupa Doskonalenia Zawodowego Odpowiedz na: Nowa,prężna Grupa Doskonalenia Zawodowego

#20199
ryszard
Uczestnik

Witam,kilka spraw gwoli wyjasnienia..
Każda nowa inicjatywa czy powstanie grupy nie oznacza podziału w srodowisku.Byłoby tak ,gdyby cele i zamierzenia były sprzeczne z celami i profesja zawodu audytora.To ,ze istnieja grupy czy organizacje (SAW)wiecej czy mniej nie ma znaczenia,ma znaczenie kto i co robi,jak działa i czy jest uznany przez srodowisko.
Powstaniem SGI przed blisko 5 laty było absolutnie potrzebne i się sprawdziło, w żaden sposób nie umniejszyło jakiejkolwiek roli audyt.net czy jakiejkolwiek SAW.
Ale po tych 5 latach każdy postrzega swój los wg.własnego odczucia, planów,doswiadczeń…Jest bowiem niemała grupa ludzi ,która chce pozostac w zawodzie,jest uznana przez swoich szefów,chce sie dokształcac i to stale.Otrzymuję wiele pytań jakie kierowane sa do mnie ,jedże po kraju i co nieco widzę.A widzę,że nie zawsze jest obraz aw tylko malowany na czarno.Wielu ludzi utrzymuje wiezi z różnymi grupami czy SAW.Wymienia sie materiałami,wspomaga się zawodowo i nie tylko..
Jest jednak zapotrzebowanie na wiedze specjalistyczna,na podnoszenie kwalifikacji .Obecnie w Polsce jest 161 CGAP ,ponad 380 CIA ,innych nie znam a zdecydowanej wiekszosci sa to juz audytorzy po egzaminie państowym.A mówimy tylko o czesci aw z jfsp,a na ostatnim szkoleniu w IIA na temat Komitetów Audytu było blisko 200 osób,z jfsp byla nas może 25%
I dlatego jesli jest gremium (nie tylko z jfsp) ale z innych sektorów ,ktore jednak mimo wszystko „chcą walczyc w zawodzie „,a czynią to przy wzrastajacej konkurencji ,moga poprawic swoje CV o inne dodatkowe kwalifikacje to chcemy wyjsc temu naprzeciw..
Nikogo nie namawiam na cokolwiek i do czegokolwiek.Nawiazujemy kontakty z osobami wlasnie z innych sektorów..Jasno okreslilem zaczątki tego czego chcemy,chcemy się szkolic i byc partnerem profesjonalych aw i kontrolerów.O jakich podzialach jest tu mowa? kto komu zabiera chleb? możliwosci dzialania ?a czy ktokolwiek mam licencje i jedyna słuszną rację na szkolenia ,samoksztalcenie ? Wielu z Nas nie stac na drogie, choc profesjonalne szkolenia .Powstanie potralu nikom w niczym nie wadzi,nie dzieli..Tym bardziej ,ze nikt nie ponosi z użytkowników jakichkolwiek kosztów.Proces szkolenia do CGAP juz ropoczęłą jedna z firm,beda dalsze.(Łodz,Kraków)
Ilosc studentow na Uczelniach na podyplomówkach wzrasta.I to nie jest zależne od nikogo z NAS ,a tworzy sie grupa setoobowa ludzi ktorych nalezy wspomóc zawodowo ..
Osobiscie z grupą kolezanek i kolegów widzimy ,ze chcąc pozostac na rynku pracy,nie majac tzw.układów,nie majac wląsnych firm musimy byc dobrym w zawodzie i byc też specjalistą.
Swoje losy od poczatku związalem z IIA,i bez względu na opinie pozostanę w tym gremium.Jest wiele do przodu w IIA,bedzie jeszcze lepiej,tylko czy bedzie lepiej dla aw w jfsp ? jesli bedzie NAS ubywac..Premier Mazowiecki kiedys powiedzial: kartka wyborcza ilosc głosujacych,ilosc czlonków,frekwencja wyborcza ..
I jeszcze jedno,nikt nikogo za ręke nie wyprowadza i zmusza do bycia w tych czy innych strukturach i prosze o nieużywanie komentarzy w zakresie zbyt pochopnej oceny ,szanujmy siebie i poglądy innych.Zycie i czas okaże kto i jaką drogę wybrał.
Ale czy wszyscy realizuja swoje misje w organizacjach aw????.Dlatego chcemy stworzyc inna platofmę : samoksztacenia i doskonalenia zawodowego.
A czy jest potrzeba stałego doskonalenia zawodowego? jestem przekonany abslutnie ,ze tak …Rosnie zapotrzebowanie na etaty aw na bazie mojego Regionu, jest ono wyrażne i widoczne.I to nie jest kilka miejsc pracy dla aw..
Zyczę koleżankom i kolegom powodzenia na forum audyt.net ,zawsze mile każdy bedzie widziany w GDZ w zakresie podnoszenia wiedzy,kwalifikacji.
dziekuje za wszystkie opinie,pozdrawiam
Ryszard