czwartek, 18 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: analiza ryzyka

Home Forum Sektory Samorządy analiza ryzyka Odpowiedz na: analiza ryzyka

#20661
pietryka
Uczestnik

Duduś a ile za to dostaniesz, pewnie „straszne” pieniądze. A tak na poważnie – to pewnie jeszcze w temat nie wchodziłaś? Jeżeli jesteś audytorem wewnętrznym, to zadanie kłóci się z Twoją niezależnością i nic wspólnego nie ma i mieć nie będzie z obiektywizmem /patrz zapis w uofp/, na co zresztą zwrócił Ci uwagę kokcloud. Przeglądnij inne tematy tutaj na forum, może znajdziesz odpowiedź.
U mnie w Urzędzie za identyfikację obszarów ryzyka i analizę ryzyka odpowiedzialni sa dyrektorzy wydziałów, czy do tego zaangażują kierowników referatów – to ich problem. Za całość /w tym szkolenia/ odpowiedzialny jest Pełnomocnik Zintegrowanego Systemu Zarządzania, który jest niezależny np. od kontroli finansowej /pozostała w starym składzie/. Mnie – audytora poproszono jedynie o przedstawienie na naradzie dyrektorów, na co będę zwracał uwagę przy audycie oceniając kontrolę zarządczą. A szef zorientował się kiedy podpisywał moje nowe procedury i kartę audytu
I nie zgadzam się z kikcloudem, że zlecający miał poczucie humoru /ha, ha/. Po prostu nie miał pojęcia co Ci zleca /sorry, ale chyba to jedyne wyjaśnienie/.