piątek, 29 marca, 2024

Odpowiedz na: analiza ryzyka

Home Forum Sektory Samorządy analiza ryzyka Odpowiedz na: analiza ryzyka

#20671
dudu
Uczestnik

Pietryka, chyba jeszcze nie wróciłam całkowicie na ziemię, bo nie mogę zrozumieć co mam przeczytac i gdzie tego szukać. Gdzie mogę znaleźć to coś o kontroli wewnętrznej a kontrola zarządczej która mam przeczytać? A co do ISO to u mnie też to robiła firma zewnątrz, ale teraz co roku każdy z naczelników i audytor też ma obowiązek przygotowac do przeglądu zarządzania cele komórki, sposób realizacji, środki potrzebne na realizację i jakieś tam… i tam właśnie chcą włożyć rubrykę z analizą ryzyka. A co do matematycznej metody analizy ryzyka to robiłam ją dla Urzędu i jednostek organizacyjnych identyfikując obszary a w nich zadania gdzie może wystąpić ryzyko (mam taki swój programik w excelu, który to wszystko zbiera i robi zbiorczy arkusz już według kolejności oceny końcowej ryzyka). Tylko, że w samym Urzędzie wyszło mi zidentyfikowanych około 100 zadań, nie wspomnę o jednostkach. No i nie wiem bo co roku wychodzi mi co innego a chciałąbym w ciągu kolejnych lat objąć audytem całą działalność gminy. A może by tak połączyć matematyczną analizę z metodą delficką. Zadania, gdzie występuje ryzyko typowaliby naczelnicy, następnie zespół ekspercki by się wypowiedział, a następnie wrzuciłabym do excela i zrobiła matematyczna analizę, a na końcu porównała wyniki jednej i drugiej metody. A Wy sami typujecie zadania w których widzicie ryzyko, czy korzystacie z podpowiedzi pracowników??? W ciągu tygodnia musze zrobić i analizę ryzyka i plan audytu i szczerze mówiąc nie wiem jak pójść na skróty???