piątek, 19 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Zmiana planu audytu

Home Forum Sektory Samorządy Zmiana planu audytu Odpowiedz na: Zmiana planu audytu

#20688
Anonim
Nieaktywny

Hej, co do tego kierownika jednostki w powiecie to już były dyskusje na tym forum. Ja też najpierw myślałam, żeby zostawić tak jak jest, czyli zarząd. Ale po dyskusji i telefonie do MF, doszłam do wniosku, że to starosta jest kierownikiem, a w ustawie napisali o przewodniczącym zarządu, bo mieli na myśli także województwa i żeby nie pisać o marszałku i staroście – napisali o przewodniczącym. O tym kto jest przewodniczącym decydują ustawy ustrojowe, a w powiatowej napisane jest, że to starosta. Poza tym gdyby chcieli, żeby to był zarząd, to myślę, że tak faktycznie by napisali.
Nie bardzo wiem o jakiej pieczątce przewodniczącego zarządu mówiła Twoja radczyni – przecież w instrukcji kancelaryjnej nie ma takiej pieczątki. W sprawach należących do zarządu – przystawia się pieczątkę „starosta, imię i nazwisko” i to też przekonało mnie do powyższej wersji.
Co do par. 9 to na tej podstawie chciałam właśnie oprzeć zmianę planu. I tu możemy interpretować na różne sposoby. Dla mnie wyrazem uzgodnienia z kierownikiem jednostki zakresu realizacji planu, czyli wskazaniu co robimy, a czego nie – jest właśnie uchwała czy też zarządzenie o zmianie planu, w której kierownik akceptuje ten zmieniony zakres. Oczywiście w sprawozdaniu z realizacji planu wskazuje, które zadania nie zostały zrealizowane, dlaczego i kiedy to uzgodniono. To taka moja osobista wizja…. :smile:, ale pomyślę jeszcze…