wtorek, 26 października, 2021

Odpowiedz na: Plany działalności

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Plany działalności Odpowiedz na: Plany działalności

pietryka
Uczestnik

xyz – masz rację. Też to zrobiłem i… jestem przerażony. Pół Polski zerżnęło „od kogoś” bzdurny tekst. Prawdopodobnie nie brali w tym udziału audytorzy /chociaż nie mam pewności/, a jeżeli brali to nie mają się czym chwalić. Stąd prawdopodobnie pytania na forum jak wprowadzić zmiany do planu? Praktycznie w 60 70 % regulaminów, załączników do regulaminów, zarządzeniach, itp. istnieje „żelazny zapis”: „ocena o której mowa w ust. 1 /kontroli zarządczej” dokonywana jest na koniec każdego roku obrachunkowego w ramach odrębnego zadania audytowego i przedkładana do akceptacji burmistrzowi /prezydentowi, staroście, wójtowi, itp./ miasta, miasta i gminy, powiatu, itd. Jeden zapis a tyle błędów. Właśnie ten zapis świadczy, że kontrola zarządcza w tym temacie nie istnieje, nie jest adekwatna a zapis jest nielegalny. Zapis narusza wszystkie przepisy dotyczące audytu wewnętrznego i zawiera treści, które wzajemnie się wykluczają. Jak audytor wykona /poza planem/ taką ocenę /koszmar/ to działając na polecenie przestaje być audytorem i nie jest to zadanie audytowe wtedy /kołosię zamyka/. Mamy tu do czynienia ze zbiorowym błędem ? Tylko dlaczego audytorzy nie reagują? Wiele z tych zapisów istnieje już od kilku miesięcy. Najstarszy był z lutego tego roku.
A swoja drogą co za cudowny temat na końcową pracę po studiach podyplomowych.