piątek, 19 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: ewidencja nieruchomości powiatu

Home Forum Sektory Samorządy ewidencja nieruchomości powiatu Odpowiedz na: ewidencja nieruchomości powiatu

#20731
dorotab
Uczestnik

Cześć. Wracam do tematu po przerwie.
Zgadzam się, ze z wykazu można skorzystać. U nas tak się składa, że porównanie tego wykazu z książką środków trwałych /pomijam fakt właściwego prowadzenia ewidencji/nie wykazała rozbieżności w mieniu posiadanym /poza niewielkimi różnicami w powierzchni posiadanych gruntów – różnica pomiędzy danymi w ewidencji gruntów i budynków a danymi wynikajacymi z decyzji Wojewody – stwierdzony brak przepływu informacji pomiędzy komórkami tego samego wydziału/.
Protokół NIK nie dotyczy mojego zadania, ponieważ odnosi się do wypełniania przez powiaty zadań wynikających z ustawy o ujawnianiu …
Mnie natomiast chodzi o to aby „wymusić” prowadzenie ewidencji nie tylko w odniesieniu do zasobu.
Niestety argument, że nieracjonalnego gospodarowania mieniem nie jest wystarczający. Wydział merytoryczny gromadz dokmentację dotyczącą poszczególnych nieruchomości w sposób dość rzetelny i przejrzysty. Każda nieruchomość ma swój segregator. Stwierdzili, że nie będą prowadzić ewidencji niczego poza zasobem /u nas w zasobie są raptem dwie nieruchomości/. Mogę sobie pisać.
Chciałabym wiedziec jak jest w Waszych jednostkach. jaka forme ma ta ewidencja.