czwartek, 26 listopada, 2020

Odpowiedz na: Plany działalności

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Plany działalności Odpowiedz na: Plany działalności

dorotab
Uczestnik

Witam. Ciekawa jestem co wyraźanie widać w przypadku audytu w odniesieniu do twierdzenia „róbta co chceta”. Bardziej odnosze to do „funkcjonowania” kontroli zarządczej w samorządach. Ciśnie mi się jednak od razu pytanie dlaczego tak jest. Miałam okazję również być na szkoleniu prowadzonycm przez Panią z MF. Owszem wypowiadała się rozsadnie, ale muszę zgodzić się z xyz nie na temat samorządów. Niestety w tym temacie prowadząca miała do powiedzenia tylko jedno – jak wymyślą tak będą mieli /w dużym skrócie oczywiście/. Na moje pytanie dlaczego samorządów nie dotyczą plany działalności i oświadczenia o stanie kontroli zarządczej, uzyskałam odpowiedź, iż prościej zmusić jest do czegokolwiek kilku ministrów niż klika tysięcy szefów samorządów. Pytanie tylko, czy w innych sprawach ktoś samorządy pyta, czy chcą określone obowiązki wykonywać, czy będą miały kim i za co.
Tak więc samorządy pozostawiono samym sobie, MF nie wyda wytycznych bo nie. Najlepiej potem twierdzić, iż samorządy działają zgodnie z hasłem Owsiaka.