piątek, 29 marca, 2024

Odpowiedz na: Dyrektor – koordynatorem w PO KL

Home Forum Sektory Samorządy Dyrektor – koordynatorem w PO KL Odpowiedz na: Dyrektor – koordynatorem w PO KL

#20741
jama
Uczestnik

A ja chciałabym tu poruszyć inny wątek. Z tego co przeczytałam, nie do końca rozumiem co to za projekt. Kto jest Beneficjentem – organ, czy szkoła, a może szkoła z organem są tylko uczestnikami, a projekt jest zewnętrzny. Dyrektor jest owszem kierownikiem jednostki budżetowej, ale zasadniczo wykonuje zadania oświatowe i prawdopodobnie wynagradzany jest z karty nauczyciela. Niekoniecznie musi się znać na zarządzaniu projektem. Zasadniczo przy niektórych znanych mi systemowych projektach komplementarnych Dyrektor szkoły odpowiada za sprzęt do zakupionych pracowni, a w projektach miękkich niezależnie od swojej organizacyjnej funkcji musi koordynować merytoryczną zgodność wykonawcy projektu z programem rozwojowym szkoły. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy, aby koordynatorem był zastępca. Nie wyobrażam sobie, aby np. zajęcia pozalekcyjne były koordynowane i wykonywane przez zewnętrznego wykonawcę bez kompatybilności z programem szkoły, znajomości umiejętności uczniów. Wiem, że są interpretacje IZ dopuszczające Dyrektora jako Koordynatora. Ale to zależy od roli w projekcie.