poniedziałek, 17 maja, 2021

Odpowiedz na: Dyrektor – koordynatorem w PO KL

Home Forum Sektory Samorządy Dyrektor – koordynatorem w PO KL Odpowiedz na: Dyrektor – koordynatorem w PO KL

jadtra
Uczestnik

cps i inni W moim przypadku nie było konkursu na koordynatora chociaż kwota wynagrodzenia za 2 lat projektu przekraczała 14 tys. euro. We wniosku na projekt opisane zostały doświadczenia przyszłego koordynatora ze wskazaniem konkretnych projektów, w których uczestniczył. Brakowało tylko jego nazwiska. EWIDENTNIE tylko jedna osoba mogła zostać tym koordynatorem. Nawet gdyby był przetarg.
Gmina podpisała umowę zlecenia z osobą, którą burmistrz zatrudnia jako dyrektora szkoły. Czas pracy w dużym zakresie pokrywa się (zwróciłam na to uwagę ale powiedziano mi, że ten człowiek jest bardzo robotny 😯 ….)
Ale wracając do tematu. Zapytałam na szkoleniu bardzo uczoną osobę, wielkiego praktyka, znaną chyba wszystkim audytorom jst czy w takiej sytuacji gdy jeszcze projekt się nie zakończył faza 1/3 można coś zrobić aby pozostałe wynagrodzenie koordynatora nie zostało przez przyszłych kontolerów zlecone do oddania jako niekwalifikowane bo nie było przetargu ? Otzrymałam tylko stwierdzenie, że wniosek został źle napisany gdyż nie można tak szczegółowo opisywać zatrudnienia osób tj. faktycznie dopuścić tylko jedną osobę (zasada konkurencyjności nie spełniona, a dotyczy gminy) . Stwierdził, że Urzad Marszałkowski powinien odrzucić taki wniosek i że to teraz nasz problem, ale kasa będzie do zwrotu :mrgreen:
Powiedział, że „sam” odrzucał takie wydatki jako niekwalifikowane bo bez zachowania procedury zam. pub.
Czy tak faktycznie jest. Prokejkt jest z POKL.
W moim urzędzie to nikogo nie obchodzi, ale jako audytor chcę mieć wiedzę czy z takiej sytuacji można wybrnąć. ❗ ❗ ❗
Może sprytna zmiana do wniosku w części dot. koordynatora??? słyszałam że niedopuszczalne

Pozdrawiam wakacyjnych forumowiczów, 😀 u mnie w pracy w pokoju wczoraj było 33 st .C (od strony północnej przy przymkniętych oknach podczas upału) i przeżyłam. Szef nie jest zły i 1/2 załogi idzie o 14-tej do domu 😀 co drugi dzień.