czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Plany działalności

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Plany działalności Odpowiedz na: Plany działalności

#20747
adela
Uczestnik

Co do Pani byłej vice, to nie ona prowadziła szkolenie na którym byłem, ale jeszcze jako vice w tym szkoleniu uczestniczyła. Jej odpowiedź, dlaczego jst są traktowane po macoszemó, to dlatego, że niema w MF osoby, która by się za to wzięła. A róbta co chceta w audycie, to swoboda kierowników jednostek w ich działaniu. Mnie to akurat napewno do jesieni nie dotyczy, ale z rozmów z koleżankami i kolegami jest obraz jednostek, gdzie beznadziejnie ustalone są sprawy audytów wewnętrznych: zatrudnianie na 1 ileś tam etatu, beznadziejne wynagrodzenie, zero szkoleń, polecenia wykonywania czysto operacyjnych działań, i.t.d. Co do nadzoru instytucji zewnętrznych, to ja mam zdecydowanie negatywne odczucia co do rio na moim terenie. I są to głosy z wielu jednostek jst w województwie. Ślizganie się po tematach i niski poziom merytorycznej wiedzy. Ale to też wynika z przyjętych rozwiązań. Przez budżety jst przechodzi chyba połowa budżetu państwa, ale MF tego nie nadzoruje. Rio podlegają MSWiA, a tam nikt nie myśli o prowadzeniu jednolitych wytycznych, procedur kontroli. MF jest poza tym. Oni pilnują budżetu centralnego.