wtorek, 2 marca, 2021

Odpowiedz na: Rekomendacje audytu

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Rekomendacje audytu Odpowiedz na: Rekomendacje audytu

#20765
terka
Uczestnik

Ja także uważam, że audytor nie ma prawa wydać takiej rekomendacji. Poza tym taka rekomendacja niczemu nie służy, niczego nie usprawnia. Nawet, gdyby brak aktualizacji zakresów dotyczył większej skali, to nalezy, moim zdaniem, zbadać, dlaczego zakresy są nieaktualizowane (jakie stosuje się mechanizmy kontrolne w tym zakresie), i jeżeli są nieskuteczne (bo nie przynoszą zakładanego rezultatu), to audytor powinien zaproponować jakieś roziwiązanie. W mojej jednostce np. kadry systematycznie przypominaja o obowiązku aktaulizowania zakresów, pisemnie pytając kierowników, czy zakresy sa aktualne, kierownik musi im odpisać, czy tak, jeśli nie – mają możliwość i obowiązek (kierownicy) ich zaktualizowania. I to skutkuje, naprawdę.
A „zwiększyć nadzór” to żadne wsparcie kierownika jednostki.

Miłego dnia:smile:

btw. a zakładka „wzajemna pomoc merytoryczna” jest jak najbardziej odpowiednia, moim zdaniem. Pytanie nie ma na celu ośmieszenie czy wyśmianie jakiegoś bliżej nieskonkretyzowanego audytora tylko wymianę opinii o zagadnieniu w audycie, nie tym audytorze.