czwartek, 28 października, 2021

Odpowiedz na: Rekomendacje audytu

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Rekomendacje audytu Odpowiedz na: Rekomendacje audytu

#20768
alkman
Uczestnik

Idzie audytor do audytowanej komórki, wchodzi a tam jeden z 10 pracowników rozłożony na stole i dokumentach z rybą w sosie pomidorowym – ale to nie jest przedmiot audytu. W pokoju półmrok z powodu przepalonych 2 żarówek – ale to nie jest przedmiotem audytu. W pokoju 37 stopni – ale to nie jest przedmiotem audytu. Na 3 pracowników i 2 stażystów: 2 biurka – ale to nie jest przedmiotem audytu. Monitory 15 cali – ale to nie jest przedmiotem audytu. Odpada tynk z sufitu – ale to nie jest przedmiotem audytu. Przedmiotem audytu jest ocena systemu kontroli nad wprowadzaniem danych z deklaracji do baz komputerowych. Porównano odpowiednią próbę – nie stwierdzając błędów. Sprawozdanie z pozytywną opinią trafia do klimatyzowanego, nowocześnie urządzonego gabinetu.

Nie wypada pisać o zwiększeniu nadzoru w sprawach, nie objętych audytem, przecież sprawy te są niedostatecznie zbadane, mogą sugerować krzywdzące opinie i nic nie wnoszą – dobrze zrozumiałem?