wtorek, 22 czerwca, 2021

Odpowiedz na: Rekomendacje audytu

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Rekomendacje audytu Odpowiedz na: Rekomendacje audytu

#20771
irenaanna
Uczestnik

W życiu Jednostki (i audytora też) nie ma sztywnych zasad do zastosowania w każdej sytuacji. Czasem piszemy „należy rozważyć” – jeśli jest możliwość rozważenia, czasem musimy stwierdzić, że osoby odpowiedzialne „powinny podjąć natychmiastowe działania” – jeśli brak działań doprowadzi do poważnych a może i tragicznych skutków. Nie zdarza się to często, na szczęście. Moim zdaniem nie można zbyt wiele rozważać w sytuacji np. stwierdzenia ewidentnego naruszenia bezpieczeństwa ludzi, kradzieży, itp.
Kiedyś w ramach zadania zapewniającego można było zrobić zadanie doradcze – jeśli sprawa nie mieściła się w temacie ale jednocześnie nie można było pominąć jej milczeniem (vide: tynk, upał i ryba w tomacie naraz). Zgodzę się też z przedmówcami, że tzw. rekomendacje (proponowane/rekomendowane zalecenia) powinny odnosić się do istotnych ryzyk a nie do wszystkich stwierdzonych uchybień. Zostawmy coś kontroli wewnętrznej.