czwartek, 28 października, 2021

Odpowiedz na: oceny zewnętrzne audytu

Home Forum Sektory Samorządy oceny zewnętrzne audytu Odpowiedz na: oceny zewnętrzne audytu

pietryka
Uczestnik

Też to chciałem zrobić i rozmawiałem na ten temat z audytorami zatrudnionymi niedaleko mnie. A wszystko wynikło z nadmiaru ofert z biur biegłych rewidentów, którzy nie patrząc na warunek 100 mln zł, proponowali zrobienie planów audytu, audytu na zlecenie, ocen zewnętrznych i samoocen, konkursów piękności i teleturnieju dla audytorów. Koleżanki i koledzy „z sąsiedztwa” – audytorzy, czynni zawodowo, których znam od wielu lat nie byli „na nie”, ale… się wahali. w końcu po telefonie do ministerstwa dałem sobie na razie spokój. Temat przez jakiś czas był już na forum. Ministerstwo takie przeglądy robi „swoim” i wyniki prezentuje na swoich stronach. Z rozmowy z ministerstwem wynikało, że oni ten problem /ocena audytu w samorządach, w terenie/ chcą rozwiązać na tych comiesięcznych spotkaniach w ministerstwie. Nie bardzo wiadomo kto miałby to robić /te oceny/ i jakie mieć uprawnienia. Poza tym kto miałby orzekać czy te przeglądy są wypełnieniem wymogów standardu? A robienie sztuki dla sztuki – to objaw nadgorliwości. I jeszcze – nikt nie potrafił mi powiedzieć kiedy mija te wymagane 5 lat, szczególnie przy zmieniających się przepisach o audytorach. 😀