czwartek, 28 października, 2021

Odpowiedz na: koordynator kontroli zarządczej

Home Forum Sektory Samorządy koordynator kontroli zarządczej Odpowiedz na: koordynator kontroli zarządczej

terka
Uczestnik

Marian, nie zamierzałam nikomu dokopywać 😳 , jeśli tak to wygląda, to wybacz. Słowo pisane rzadzi sie swoimi prawami, o czym zdaję się zbyt cżesto zapominać:sad:
Każdy z nas ma inne dośwaidczenia za sobą, więc i każdy ma prawo opierać i wypowiadać swoje stanowisko właśnie o te doświadczenia.
Co do koordynatora kz. Jeszcze raz pragnę zauwazyć, że jest masa jednostek, gdzie nie ma audytora. Ba, czesto nie ma pracownika/komórki kontroli. Więc kkz jest jakby uzasadniony:wink: Poza tym jeśli obowiązek zapewnienia funkcjonowania kz w jednostce spoczywa na kierowniku, to ma prawo ustalić sobie ten system jak chce.
Też na forum nie powiem, skąd moje stanowisko w sprawie kkz, może przy okazji, jesli się zdarzy:smile:

Na MF bym nie liczyła. Co do oświadczeń to zupełnie niedawno dowiedziałam się, że kilka miast w Polsce, w tym stolica wystąpio do MF z wnioskiem, aby obowiązek składania oświadczeń o stanie kontroli zarządczej i sporządzania planu działalności (!!!) wprowadzić w ustawie także dla samorzadów.