piątek, 29 marca, 2024

Odpowiedz na: koordynator kontroli zarządczej

Home Forum Sektory Samorządy koordynator kontroli zarządczej Odpowiedz na: koordynator kontroli zarządczej

#20980
pietryka
Uczestnik

Terka mówiąc o kontroli wewnętrznej mam na myśli kontrolę po rządami poprzedniej ustawy o finansach publicznych i wcześniejszych wersji sprzed poprawek Zyty. Ja sam wywodzę się z kontroli /przede wszystkim finansowej i podatkowej/, mam za sobą epizod/5 lat/ głównego księgowego, w audycie wewnętrznym od początku 2004 r. i pamiętam jak trudno mi było przestawić się na „audytorski” tok myślenia. Do czego zmierzam? Do tego, że przy moim doświadczeniu JA nie widzę zadnych różnic między kontrolą wewnętrzną /o jakiej nas audytorów uczono/ a kontrolą zarządczą. Stąd tak mało na temat kontroli zarządczej w uofp. Ale żeby nie być gołosłownym, porównaj standardy kontroli zarządczej ze standardami kontroli wewnętrznej /takie też były/, praktycznie się nie rózną. Zresztą ten temat był na forum przed wakacjami, ale z ludzi zabierających głos poza Ryszardem i DorotąB nikogo więcej ostatnio nie widzę.