środa, 14 kwietnia, 2021

Odpowiedz na: Interpretacja MF

Home Forum Sektory Samorządy Interpretacja MF Odpowiedz na: Interpretacja MF

#21040
terka
Uczestnik

[QUOTE BY= lainy]

3) Czy do wykonywania czynności doradczych niezbędne jest upoważnienie kierownika jednostki, zgodne z par. 3 ust. 2 Rozporządzenia?

„[…] Czynności doradcze przeprowadza się na podstawie upoważnienia, o którym mowa w par. 3 ust. 1 Rozporządzenia.” [/QUOTE]

Ooooo, to ciekawe. a jak to się ma do treści
§ 31. 1. W wyniku czynności doradczych audytor wewnętrzny może przedstawić opinie lub wnioski dotyczące usprawnienia funkcjonowania jednostki.
2. Audytor wewnętrzny może z własnej inicjatywy składać kierownikowi komórki audytowanej lub kierownikowi jednostki – a w urzędzie administracji rządowej, w którym tworzy się stanowisko dyrektora generalnego urzędu, także dyrektorowi generalnemu urzędu – wnioski mające na celu usprawnienie funkcjonowania tej komórki lub jednostki.

Z własnej inicjatywy, tak napisano. To jak można coś zrobić z własnej inicjatywy, jeśli musi na tę inicjatywę wyrazić zgodę kierownik jednostki (który może dać lub nie upoważnienie)?
Czy coś mylę?