czwartek, 21 października, 2021

Odpowiedz na: plan fiansowy a przetargi

Home Forum Sektory Samorządy plan fiansowy a przetargi Odpowiedz na: plan fiansowy a przetargi

#21080
terka
Uczestnik

[QUOTE BY= helpyr] Proszę o wyjaśnienie, czy jest możliwe aby kwota przetargu była wyższa niż kwota przeznaczona na ten cel w planie finansowym.
Czy można dokonywać przetargów w oparciu o plan i budzet z roku 2010, jeżeli zakupy dotyczą 01.01 – 31.12. 2011 r. Planujemy w tym roku na przyszły, nie wiedząc jakie będziemy mieć środki. [/QUOTE]

Nie do końca rozumiem, o co pytasz. Co rozumiesz przez „kwotę przetargu”? Wartość szacunkową zamówienia? Jeżeli tak, to oczywiście sprawa jest zupełnie prosta, gdy w danej pozycji planu są ujęte środki w pełnej wysokości. Ale może być też tak, że w dacie ogłoszenia zamówienia jest mniejsza kwota, ale jest możliwość dokonania zmian przed zawarciem umowy. Bo najważniejsze jest aby w dacie zawarcia umowy były środki zabezpieczone na ten cel. Więc jesli przez „kwotę przetargu” rozumiesz już najkorzystniejszą ofertę to może ona być wyższa od kwoty zabezpieczonej w planie, ale wówczas nalezy zwiększyć plan w tym paragrafie przed zawarciem umowy. Tak uważam i tak mówią na szkoleniach, ale może się mylę.

Co do drugiego pytania – sprecyzuj, proszę, czy chodzi o przeprowadzenie postępowania i zawarcie umowy w 2010 r. , która będzie realizowana w 2011?
I o co chodzi z tym „planujemy w tym roku na przyszły, nie wiedząc, jakie będziemy mieć środki”. Co planujecie? Przetargi na przyszły rok?

Miłego dnia wszystkim na dzień dobry:smile: