sobota, 15 maja, 2021

Odpowiedz na: plan audytu na 2011

Home Forum Sektory Samorządy plan audytu na 2011 Odpowiedz na: plan audytu na 2011

pietryka
Uczestnik

Terka masz rację – dlatego nie korzystałem z tej formy przez ostatnie lata. Moj plan w gotowej formie i tak idzie do oceny /ale trudno mi to komentować na forum/. W zasadzie przez lata była to ocena bez uwag. Natomiast nie chcę szefa zaskakiwać, szczególnie, że plan w zasadzie trzyletni/cykl/ ulega przesunięciu a kilka zadań dodatkowo na koniec jest dodawanych, które po ewentualnej korekcie będą wykonywane za trzy lata. W takiej formie szef przecież już podpisał propozycje na ten rok w roku ubiegłym, a nawet dwa lata temu.
Co do kierowników jednostek/wydziałów, to rozmawiam niezobowiązująco /nie czekam na zgodę/. Rozmawiam natomiast o ewentualnej konieczności audytowania realizacji projektów unijnych, niezależnie od konieczności ich późniejszego audytu zewnętrznego. Dlaczego ?
A dlatego, że ze względu na wyłanianie ich wykonawców w drodze zamówień publicznych, a tu decyduje przede wszystkim cena i… nie końca urząd jest zadowolony z jakości audytu zewnętrznego /ale wiadomo jaka płaca taka zapłata – sztampa/. 😉
Co do zimna – to u mnie w mieście gdzie pracuję – w pokoju ciepło, a na wsi gdzie mieszkam – najzimniej jest w drodze z garażu do domu / na szczęście blisko/. O warunkach drogowych nie wspominam. 🙂