piątek, 19 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: cele w zarządzaniu ryzykiem

Home Forum Sektory Samorządy cele w zarządzaniu ryzykiem Odpowiedz na: cele w zarządzaniu ryzykiem

#21143
terka
Uczestnik

Sław, lejesz miód na moje skołatane serce (od tego borykania się z zarządzaniem ryzykiem):wink:
Dzieki stokrotne za to, że podzielileś się swoimi doświadczeniami.
Włąśnie tak wyobrażam sobie, to powinno dzialać, jak u Ciebie.
Taki zrobiłam projekt polityki zarządzania ryzykiem, tylko wciąż nie mam odwagi go puścić w życie, bo nie mam pewności, czy to jest dobrze.
Ale nich tam, przecież nikt nie wie, jak jest dobrze, prawda?
Trochę go doszlifuję, uwaględniając I i II poziom zarzadzania ryzykiem (według Twojego pomysłu).

Bardzo mi się podoba to, co napisałeś o wcześniejszym zarządzaniem ryzykiem. (że także zarządzaliśmy, tylko nie dokumentowaliśmy). Czy możesz sobie wyobrazić, ze jest takie miasto w Polsce, gdzie audytorzy uważają, ze wcześniej nie było zarządzania ryzykiem? Że nie ma zarządzania ryzykiem, jeśli nie jest udokumentowane w postaci nadania im oceny? I że – jak to ładnie określiłeś – bieżące zarządzanie ryzykiem przez kierowników komórek organizacyjnych i samego kierownika jednostki (wszak po zidentyfikowaniu okreslonych ryzyk wdraża odpowiednie mechanizmy zaradcze) to nie jest zarządzanie ryzykiem?
🙂