piątek, 29 marca, 2024

Odpowiedz na: komórka audytu i kontroli.

Home Forum Sektory Samorządy komórka audytu i kontroli. Odpowiedz na: komórka audytu i kontroli.

#21303
alicjajw
Uczestnik

Kikcloud dziękuję za posta.
Może trochę nieprecyzyjnie opisałam swój problem bo nie chodzi o to, że ja mam podlegać kierownikowi biura bo ja nim teoretycznie mam byc czyli podlegam bezpośrednio kierownikowi jednostki. Problem w tym, że w zakresie wpisano mi WYKONYWANIE kontroli. Sprawa być może się rozwiąże bo „namieszała” osoba, która to fizycznie pisała i jak się okazało to nie była to juz ostateczna i niepodważalna decyzja kierownictwa. Tak więc może moja rola ograniczy sie do koordynowania i nadzorowania KW a nie wykonywania. Pożyję – zobaczę.

IWOKIE rzeczywiście sytuację masz nieciekawą bo teoria teorią a praktyka, szczególnie w niedużych jednostkach jest inna. W końcu „audytor nic nie robi” to mu trzeba dać coś do roboty :/. A odmówić szefowi… hmmm… teoretycznie można.
Mnie też dołożono kilka rzeczy i też dzięki sekretarz i też mam poczucie, że nie jest to do końca w porządku ze standardami. Chociaż spotkałam sie z różnymi podejściami do np. łączenia funkcji audytu z auditem ISO. Ale zaangażowanie w działania stricte operacyjne jak opisywanie faktur (i podpisywanie !) , uczestniczenie w inwentaryzacji to ewidentne sprzeczności. Sprawdzanie dokumentacji ISO można by uznać jako czynności doradcze (ja onegdaj byłam współautorem :/).

Nie wiem co Ci poradzić… Kiedyś na stronach MF w „najczęściej zadawanych pytaniach” było chyba zagadnienie związane z ISO ale teraz nic nie widzę.

Być może jedynym argumentem byłoby zalecenie z jakiejś kontroli zewnętrznej Waszej jednostki ale to tylko gdybyście takową mieli. A może w ramach oceny audytu?? O ile w ogóle coś takiego planujecie.