wtorek, 2 marca, 2021

Odpowiedz na: Wstępny przegląd

Home Forum Sektory Samorządy Wstępny przegląd Odpowiedz na: Wstępny przegląd

kules
Uczestnik

173 nie stosuję bo moim zdaniem ten numer nas nie dotyczy – dotyczy kontroli zarządczej i zarządzania ryzykiem, które stnowi jeden z obszarów kontroli zarządczej.

analiza ryzyka dla zadania audytowego, jak równiez dla potrzeb planu rocznego wskazane są w przepisach „audytowych” jako części akt bieżących i stałych, a na to wskazali nam jasno w JRWA numery 1720 i 1721

0643 juz nawet stosowałem, ale jako odpowiedź na prośbę sekretarza z takim samym numerem o przedstwienie sprawozdania z z realizacji dziłań przez audyt (u nas każda komórka na początku roku musi takie sprawozdanie przedstawić do zbiorówki dla zarządu, w tym sprawozdaniu pisze o wszystkim co robiłem, nie tylko o tym co w planie było)

0632 zapewne zastosuje pod koniec roku jak poproszą mnie znowu pismem z takim właśnie numerem o przedstawienie tego co zamierzam robic w kolejnym roku (również do zbiorówki wszystkich komórek dla zarządu)

procedury i przeisy wewnętrzne związane z konkretnym zadaniem włączam do akt bieżacych, gdyż dla mnie są to dowody na które powołuje się w sprawozdaniu oceniając ich adekwatność itd. aZgodnie z par.13.1. rozporządzenia do bieżacych mamy zaliczac wszystko co dokumentuje przebieg zadania i jego wyniki.