sobota, 20 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: podległość audytora w powiecie

Home Forum Sektory Samorządy podległość audytora w powiecie Odpowiedz na: podległość audytora w powiecie

#21329
kules
Uczestnik

Decyzję o wdrożeniu zaleceń bądź nie podejmie zarząd przyjmując przygotowaną poprawioną uchwałę bądź nie po przedstawieniu powodów konieczności jej zmiany przez staroste podczas obrad zarządu. Podobnie będzie z radą powiatu odnośnie uchwał rady, gdzie tez często zdaża się że pisze w zaleceniach o konieczności zmiany uchwały rady – czy według ciebie w takim przypadku powinienem podlegać pod radę powiatu, bo przeciez to ona podejmie decyzję o wdrożeniu zalecen bądź nie i to ona powinna mnie poinformowac o tym czy zalecenia wdroży czy nie? Chyba za daleko byśmy zaszli przyjmując tą ścieżkę.

Nie widzę tu problemu w podległości służbowej, na razie, bo może jestem nieświadomy.

Dla mnie osobiście podległośc pod starostę jest lepsza niż to co było przedtem, kiedy podlegałem pod zarząd, za dużo czasu traciłem na uzgadnianie z zarządem wszystkiego, poza tym do wszystkiego czym zajmuje się zarząd maja wgląd i bieżacą informację radni powiatu, a to często stwarzało duże ryzyko problemów i robienia z igły wideł.