piątek, 22 października, 2021

Odpowiedz na: podległość audytora w powiecie

Home Forum Sektory Samorządy podległość audytora w powiecie Odpowiedz na: podległość audytora w powiecie

#21336
dorotab
Uczestnik

W odniesieniu do jednostek organizacyjnych decyzje podejmuje kierownik. Jeżeli nie są wykonane a kierownik jednostki się z nimi zgodził to obecnie starosta.
Jeżeli chodzi o kontrolę zarządczą to uważam, że wie o jej jakości w jednostkach właśnie poprzez jej ocenę dokonaną podczas zadania audytowego i widząc opisane nieprawidlowości może reagować. Nie musi byc to moim zdaniem proces opisany. Skoro MF nie wydaje wytycznych odnośnie kontroli zarządczej przewodniczący zarządu (kogoby pod tym pojęciem nie rozumieć), chociaż pojawiały się takie tezy, także nie musi określić zasad kontroli zarzadczej dla jst, którą „kieruje”.
Co do natomiast roli zarządu, uważam, że znacznie lepiej było kiedy to zgodnie z interpretacją MF zarząd był kierownikiem jednostki w odniesieniu do audytu. Było to bardziej czytelne. Powierzenie tej funcji przewodniczącemu zarządu jest moim zdaniem nieporozumieniem. Ale zarząd powiatu jest organem, którego rolę wyznaczają przepisy prawa i nie odnośmy go jedynie do audytu.