środa, 24 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: INSTRUKCJA KANCELARYJNA

Home Forum Sektory Samorządy INSTRUKCJA KANCELARYJNA Odpowiedz na: INSTRUKCJA KANCELARYJNA

#21382
alicjajw
Uczestnik

Odświeżę temat JRWA bo upłynęło już trochę czasu i może się coś „urodziło”..

Nie mam wątpliwości co do numerów typowo audytowych: 1720 i 1721 bo ich „zawartość” wynika z naszego rozporządzenia.

Mniej przekonana jestem do 173 ale uznaliśmy, że będzie dla kontroli zarządczej z podziałem na:
– dokumentację analizy ryzyka dot. KZ
– dokumentację samooceny dot. KZ
– oświadczenia o stanie KZ

no i niestety (albo stety) dokumenty te będą w komórce audytu..

Mam jeszcze kłopot z kontrolami wewnętrznymi i tu mam pytanie do osób pracujących w „tworach” typu biura audytu i kontroli albo do osób z kontroli.
Gdzie ujmujecie plany i sprawozdania z kontroli wewnętrznych?? Wcześniej był nr 0910 a teraz nie ma odpowiednika i spotkałam się z 2 rozwiązaniami:

– wykorzystanie 0632 (planowanie w komórkach organizacyjnych) BE5, 0643 (sprawozdawczość z działalności komórek organizacyjnych) BE5,

– ujęcie w którymś z numerów „kontrolnych” 1711 lub 1712 kat A, przy czym nie wiem w którym bo plan jest jeden i obejmuje i urząd i jednostki…

Jak u Was to wygląda..?

Aaa i nie wiem za bardzo co kryć się może w praktyce pod numerem 1713 – udział podmiotów w kontrolach przeprowadzanych przez inne organy lub jednostki organizacyjne????