piątek, 29 marca, 2024

Odpowiedz na: Ocena zewnętrzna audytu wewnętrznego

Home Forum Sektory Samorządy Ocena zewnętrzna audytu wewnętrznego Odpowiedz na: Ocena zewnętrzna audytu wewnętrznego

#21398
kules
Uczestnik

[QUOTE BY= mama0454] A ja chciałbym się dowiedzieć, czy są przewidziane jakieś konkretne kary za niedopełnienie obowiązku oceny zewnętrznej audytu ?[/QUOTE]

To pierwsze pytanie jakie zadaje szef, dowiadując się o obowiązku uzyskiwania zewnętrznej oceny audytu. 🙂
Jak trzeba koledze pomóc bo ma ciężkie życie w jednostce i czyhają na jego potknięcie to jak najbardziej można pomóc jako wolontariusz, ale to szczególny przypadek i prawdę mówiąc taka ocena, której wynik z góry jest znany i musi być bardzo dobry bo inaczej wywalą kolegę nie jest uczciwa, ale dla kolegi czasem można nagiąć z lekka etos. We wszystkich innych przypadkach za pracę należy się wynagrodzenie i dlaczegóż by mój kolega nie mógł zarobić trochę grosza robiąc u mnie ocenę, podobnie ja u kolegi itd. Państwo wymyśla obowiązki, państwo z budżetu płaci za ich realizację. proszę nie myślcie że jestem taki na kasę zorientowany, tylko wiem, że jak ktoś robi dodatkową pracę za darmo to stwarza przeświadczenie, że jego praca jest mało warta i potem narzeka, że szef mu mało płaci. Chętnie umówiłbym się z dwiema osobami, żeby wzajemnie zrobić sobie ocenę zewnętrzną bezkosztowo, jak trzeba będzie, bo szefostwo nie wyskrobie nawet symbolicznego tysiaczka.