piątek, 29 marca, 2024

Odpowiedz na: Ocena zewnętrzna audytu wewnętrznego

Home Forum Sektory Samorządy Ocena zewnętrzna audytu wewnętrznego Odpowiedz na: Ocena zewnętrzna audytu wewnętrznego

#21401
ryszard
Uczestnik

Nie do konca tak jest, kules..Otóż ,wykonując zadania aw,czy dokonując oceny musisz przestrzegac MSPPAW.I nie podpiszę sie na pewno,znając nawet dobrze kolegę,czy koleżankę pod czymś,czego nie stwierdziłem,czy ustaliłem.Można w ten sposób,dosć szybko pozbawić się certyfikatu.Nie mówię też o problemie wiarygodności. Ocena zewnętrzna jak najbardziej musi być obiektywną i niezależną.Kiedyś miałem taką sytuację,że audytorzy w pewnym,dużym miescie,po wyborach nowego Prezydenta,mieli po prostu dostać wypowiedzenia,pismo do GIAW- prawie było gotowe…Tak się złożyło,że pojechałem do tegoż miasta,zrobiono szkolenie z zakresu audytu,miałem na sali ponad 50 ludzi,nieżyczliwych, na czele ze Skarbnikiem..I powiem tak,po trzech miesiacach, w tymże miescie,Prezydent tego miasta objął patronatem szkolenie aw ogólnopolskie(ponad 90 osób), wprowadził w życie wszystkie zaległe rekomendacje kaw .Tak czasem, też bywać może..
Sorki,za historię..
serdecznosci
Ryszard