sobota, 15 maja, 2021

Odpowiedz na: kontrola a L4?

Home Forum Sektory Samorządy kontrola a L4? Odpowiedz na: kontrola a L4?

#21476
terka
Uczestnik

[QUOTE BY= justp] Dla ścisłości Dyrektora zastępuje główna księgowa. tylko czy ona może wypowiadać się za działania dyrektora?
[/QUOTE]

Tak sobie podczytuję tę dyskusję i nie dam rady dłużej siedziec cicho:wink:
W odpowiedzi na pytanie zadane na początku wątku – nie widzę przeszkód, aby pod nieobecność dyrektora była prowadzona kontrola czy też audyt. Wszak nie kontroluje się dyrektora, tylko działalność jednostki, prawda? 😉
Znam przypadek, kiedy to krótko po wyborach samorzadowych miał być przeprowadzony audyt. Audytor umówił się na naradę otwierającą z kieronikiem jednostki, stawia się, a tu kierownik mu melduje, że nie wie, czy ma uprawnienia do występowania jako kierownik, bo właśnie otrzymał telefon, że jego powołanie było z naruszeniem prawa. Autentycznie, nie zmyślam:wink: No i konsternacja – co robić? Zaczynać, nie zaczynać? Zaczął. I choć przepychanki na stanowisku kierownika trwały jeszcze długo, zadanie zostało zrealizowane.

Przecież fakty są faktami, dokumenty dokumentami, a nieobecnego kierownika jednostki musi ktoś zastępować. Standard „zapewnienie ciągłości działania”:wink:

Przecież główna księgowa, kiedy zastępuje dyrektora, odpowiada za swoje działania w czasie zastępstwa. Nie odpowiada za działania dyrektora dokonane przez dyrektora. A co do wypowiadania się – skoro wyraziła zgodę na zastępstwo, to tym samym wyraziła zgodę na wszystko to, co się z wykonywaniem obowiazków dyrektora wiąże.
Czy gdyby przyszedł na kontrolę NIK to też by miał odejść z kwitkiem, bo nie ma dyrektora?
Albo CBA?
Ja nie rozumiem tych rozterek. 🙂