wtorek, 16 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Fskazówki

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Fskazówki Odpowiedz na: Fskazówki

#21523
terka
Uczestnik

[QUOTE BY= Wacek_Service] na stronie: http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=7&dzial=465&id=244005&typ=news
Wskazówki dotyczące ujęcia i sprawozdawania finansowych skutków zaleceń wydanych przez audytorów wewnętrznych, które przyniosą wymierne oszczędności w wydatkach ze środków publicznych lub skuteczniejszą realizację dochodów budżetowych.
Ciekawe, od kiedy i na jakiej podstawie audytor odpowiada za skutki i realizację wydawanych zaleceń? I czy nie jest to zdejmowanie obowiązku z kierownika lodowiska? 👿 [/QUOTE]

Mnie to nie dotyczy, ja samorządowy audytor jestem:smile: A wydaje mi się, że to nie jest skierowane przeciwko audytorom, ani też nie nakłada na audytorów nowych obowiązków.
Przeciwnie – wydaje mi się, że jest to sygnał dla wydatkujących środki publiczne, aby uwzględniali zalecenia audytorów w tym zakresie.

Oczywiście odrębną kwesią jest to, na ile ten wymóg przedstawiania informacji o oszczędnosciach w wyniku audytu jest to działaniem pod publiczkę, na potrzeby nadchodzących wyborów, a na ile faktyczną troską o oszcżedne gospodarowanie środkami publicznymi.