czwartek, 28 marca, 2024

Odpowiedz na: parafie a środki publiczne

Home Forum Sektory Samorządy parafie a środki publiczne Odpowiedz na: parafie a środki publiczne

#21531
pietryka
Uczestnik

Ja się nie bawię, to jest wymuszanie /o tym „złym” audytorze/. Ale tak poza żartami, Terka uważam, że nie można żądać dodatkowych dokumentów poza tymi które określają przepisy. Rozumiem, że pod hasłem „chcemy sprawdzić” mogą się kryć nawet czynności doradcze, ale jeżeli będzie chciała to wyjaśni to monka. 😀
Mnie natomiast interesuje w tym konkretnym przypadku ale nie tylko, zakres jaki może robić audytor, i gdzie może sięgnąć. Zakres ewentualnej kontroli pracownika nadzorującego /nie audytora/ powinna określać umowa.
Przykład: zgodnie z przepisami korzystajacy z pomocy w ramach pożytku publicznego musi przy rozliczeniu przedstawić kserokopie faktur – rozlicza to pracownik referatu, wydziału, czy ma prawo kontrolować sklep z którego jest faktura, że towar /np. drobnica/ został rzeczywiście wydany, czy na stacji wlano rzeczywiście paliwo do wskazanego na rachunku samochodu?
A jeżeli to robi po fakcie rozliczenia audytor to uważasz, że to cecha czy wada?
Czy rzeczywiście audytor w tym przypadku nie bierze czynnego udziału w działalności jednostki? 😆