piątek, 19 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Fskazówki

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Fskazówki Odpowiedz na: Fskazówki

#21541
terka
Uczestnik

[QUOTE BY= kikcloud] W sektorze rządowym jest około 600 jednostek, a sektorze samorządowym wielokrotnie więcej. Wszędzie tam pracują audytorzy. Dla przypomnienia w Departamencie Audytu Sektora Finansów Publicznych pracuje kilkanaście osób. Jeżeli myślicie, że te kilkanaście osób jest Was wstanie doprowadzić do „krainy wiecznej szczęśliwości audytorskiej”, to się mylicie. Jeżeli ja słyszę na tym forum że:
• Standardy audytu to dyrdymały,
• Standardy kontroli zarządczej to papirologia,
• Ocena jakości audytu wewnętrznego to sztuka dla sztuki,
• Benchmarking w zakresie funkcjonowania komórek audytu wewnętrznego to bzdury,
• Wskazówki w sprawie oszczędności to duby smalone.
i zaraz z drugiej strony „ja samorządowy jestem mnie to nie dotyczy” to się tak zastanawiam, czy my jeszcze w tym samym zawodzie pracujemy? 🙁 [/QUOTE]

Owszem, napisałam, że jestem samorządowa i że mnie to nie dotyczy, bo to prawda. Zarówno pismo, jak i wydane w jego następstwie wskazówki są skierowane do jednostek sektora rządowego.
I to jest fakt.
Nie wiem, czego się więcej dopatrzyłeś w mojej wypowiedzi negatywnego, ale nic negatywnego w niej nie ma.

W szczególności fakt, iż jestem samorządowa, nie oznacza w szczególności, że w mojej pracy audytorskiej nie stosuję przy ocenie badanego zagadnienia kryterium oszczędności i gospodarności.

Więc może uściślij, o co Ci biega pod moim adresem?