czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: kwestionariusz dot. audytu

Home Forum Sektory Samorządy kwestionariusz dot. audytu Odpowiedz na: kwestionariusz dot. audytu

#21644
pietryka
Uczestnik

Mam oczywiście inne zdanie. Dla mnie znamiennym była informacja na stronach min. fin. żeby w kodeksie etyki czy w karcie audytu zastąpić słowo wewnętrzna słowem zarządcza. Zresztą tak samo postępujemy przy audycie /procedury/, kiedy piszemy o kontroli wewnętrznej czy zarządczej /np. proszę porównać podręcznik audytu wew. w administracji/. A jak ją zwał tak zwał ale jest to system zarządzania przyjęty w jednostce /procedury, instrykcje zasady, mechanizmy, itp./ Przypominam COSO. Przestańmy więc demonizować kontrolę zarządczą bo jej „wprowadzenie” w samorządach polegało w skrócie na przypisaniu ryzyk /mniej czy bardziej trafnie/ zadaniom realizowanym co rok jak również zadaniom nowym np. dofinansowanym z UE, co zresztą powinno być robione w latach poprzednich. Stawiam duże piwo lub gorzką czekoladę temu/ej/, kto mi udowodni, że jest inaczej. Publikacje w „Gazecie Prawnej” nie są dla mnie żadnym dowodem /patrz str. 1/ 😆
Tylko, że my zaczynamy ponownie dyskusję, która już przewinęła się przez te strony.