czwartek, 28 marca, 2024

Odpowiedz na: kwestionariusz dot. audytu

Home Forum Sektory Samorządy kwestionariusz dot. audytu Odpowiedz na: kwestionariusz dot. audytu

#21650
pietryka
Uczestnik

Uwaga z tą koordynacją ze strony ministerstwa, bo pracy za was nikt nie wykona. Co innego interpretacja przepisów a co innego koordynacja, która może przerodzić się w ingerencję. 😉
I tak moim zdaniem Minister zbyt daleko chce sięgać w samodzielność samorządów. Na dzień dzisiejszy może to zrobić… Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej…w zakresie…/ to wszystko, łącznie z koordynacją jest w art. 292 – 296/ . a zapisy „…z wyłączeniem jednostek samorządu terytorialnego…” bezcenne. Nie zepsujmy więc tego jakimiś „propozycjami” koordynacji audytu wewnętrznego w samorządach. 😆
Moje hasło: kto chce być prowadzonym za rączkę niech zapyta kolegę. 💡
W 2005 r. na szkoleniu w Krakowie było kilka osób z ministerstwa i w żartach usłyszałem
– Marian przyjadę do ciebie i cię sprawdzę
– Bardzo się cieszę, kawa na pewno będzie, ale dokumentów nie dostaniesz, /to ja/
– Dlaczego ?
– Bo nie ma podstaw prawnych /to ja/.
To było dwie ustawy do tyłu. I niech tak zostanie.
Myślę, że pewne braki w wyszkoleniu /które mamy wszyscy/, niepewność, brak kontaktu, różne interpretacje tego samego zjawiska, nie zastąpi koordynacja ministerstwa. Natomiast solidna interpretacja /logiczna/ może i przyda się zawsze.
Jedyną koordynacją, za ktorą tak ociupinkę mi żal to wzór planu i sprawozdania z wykonania. Innej ingerencji nie chcę. No…, może tęsknię za ochroną zatrudnienia, ale… to już było. 😆