wtorek, 23 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Upoważnienie do przetwarzania danych osobowych

Home Forum Sektory Samorządy Upoważnienie do przetwarzania danych osobowych Odpowiedz na: Upoważnienie do przetwarzania danych osobowych

#21826
sabcia
Uczestnik

Ja też zgadzam się ze Scypionem. Można mieć ogólne poswiadczenie bezpieczeństwa i dostęp do informacji niejawnych opatrzonych okreslonymi klauzulami, ale to nie uprawnia do dostępu do danych osobowych. I odwrotnie:smile: Przeciez to zupełnie inne dane. Na przykład dane o leczeniu pacjentów nie mają nic wspólnego z ustawą o informacji niejawnej a są ewidentnie danymi osobowymi wrażliwymi. Chyba że w danej jednostce określi się, że wszystkie dane osobowe mają klauzulę zastrzezone…….fakt.

U mnie ponad 99 % pracowników posiada upoważnienie do dostępu do danych osobowych (taka specyfika) ale szczegółowy zakres określany jest we wniosku o dostep do konkretnego modułu informatycznego. Kontrolerzy zewnętrzni otrzymują upowaznienie do przetwarzania danych osobowych w zakresie objętym kontrolą. Ja (audytor ) też mam upoważnienie do przetwarzania danych jednorazowe, bez konieczności powielania przy każdym zadaniu.