sobota, 20 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Audyt projektu z PO KL

Home Forum Sektory Samorządy Audyt projektu z PO KL Odpowiedz na: Audyt projektu z PO KL

#21853
alicjajw
Uczestnik

Anka, nie wiem czy na coś Ci się to przyda ale ja bym zwróciła przede wszystkim uwagę na:

– zgodność postępowań z ustawą Prawo zamówień publicznych oraz wewnętrznymi procedurami dotyczącymi zakupów – tu jest zawsze najwięcej nadużyć, pomocny może być też materiał pn. „Wymierzanie korekt finansowych za naruszenia prawa zamówień publicznych związane z realizacją projektów współfinansowanych ze środków funduszy UE”. Warto przejrzeć dokumentację postępować i posprawdzać daty ich sporządzania bo z doświadczenia wiem, ze mogą być różne „cuda”.

– przestrzeganie wytycznych instytucji zarządzającej dotyczących realizacji projektu w tym ochrona danych bo przy PO KL od danych się roi (np. czy jest polityka bezpieczeństwa informacji i czy jest przestrzegana, obowiązek wynika chyba nawet z umowy o dofinansowanie, czy są zgody/upoważnienia na/do przetwarzanie danych )

– prowadzenie i zabezpieczenie dokumentacji związanej z projektem – też z doświadczenia wiem , ze to temat drugo czy trzeciorzędny dla prowadzących projekt a może okazać się istotny,

– zgodność działań z umową, harmonogramem itp.

Wyszłabym przede wszystkim od dokladnego przejrzenia umowy o dofinansowanie a potem wytycznych ze stron instytucji zarządzającej (one lubią się zmieniać). Sprawdz czy są jakieś regulacje wewnętrzne – np. dotyczące zakupów pon. 14 tys euro, obiegu dokumentacji projektowej, polityki rachunkowości dotyczącej projektu itp.