czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Wybory IIA

Home Forum Organizacje AW Organizacje AW Wybory IIA Odpowiedz na: Wybory IIA

#21914
ryszard
Uczestnik

Wprawdzie już postanowilem nie zabierać głosu na forum,z którym związany byłem od ladnych paru lat,ale muszę kilka spraw Andrzeju sprostować.Nigdy nie byłem we wladzach jakichkolwiek ,poprzez które mogłem cokolwiek zatrzymać,a tym bardziej samorządu zawodowego.Informację o pracach i zakonczeniu praca nad propozycją ustawy o samorzadzie otrzymalem od osób,które bezposrednio tworzyły i projektowały stosowne akty prawne.Trochę mi to schlebia,ze byłem taki mocny,co jest nieprawdą.Pracowalem w kilku gremiach społecznych wyłacznie spolecznie,podobnie jak i teraz ,wyłacznie na bazie poswiecenia swojego czasu,też jakieś kasy i tak jak kilka osób mi znanych i cenionych,nie widzę w tym nic nadzwyczajnego.IIA nie szkoli nikogo bezposrednio do zawodu aw,tych certyfikatow zagranicznych jest kilka wymienionych w ustawie.A szkolic może kazda instytucja szkoleniowa,za srodki unjne jak najbardziej,czyli za frico..Każdy może bez problemu podchodzić do certyfikatów z tym,ze tylko w IIA nie trzeba być obligatoryjnym członkiem organizacji, nadajacej tytuł ustawowy.Nie jestem i nie byłem zachwycony studiami podyplomowymi,od trzech lat wyłącznie sporadycznie wykladam srodki unijne na tychże studiach i moje zdanie na ten temt znają wszyscy ,z którymi się spotykam.Nie ma przymusu szkoleń w IIA,jest obowiazek doskonalenia zawodowego i w tak różnych formach dopuszczonych w IIA,że wiele osób posiadajacych certyfikaty,radzą sobie nieżle.Natomiast uważam,ze to jest nasz wewnętrzny nie tylko standardowy obowiazek ciaglego doskonalenia zawodowego.
Od 2005 roku od kiedy Krzysiek K (paw)pokazał na szkoleniu ,pierwsze odslony pawia,jestem zwiazany z portalem.I korzystam z okazji ,aby podziękować tym wszystkim,ktorzy wniesli i wnoszą nadal wartosc dodaną dla srodowiska poprzez udział, jako użytkownicy pawia.
Zawsze kiedyś przychodzi czas,kiedy trzeba odejsć,tak więc do widzenia czy do zobaczenia,koleżanki i koledzy.Stare przysłowie polskie zreszta mówi: co było a nie jest ,nie pisze się w rejestr.
pozdrawiam serdecznie 😀 😀 😀
Ryszard
ryszard1