piątek, 21 stycznia, 2022

Odpowiedz na: Program zapewnienia i poprawy jakości

Home Forum Sektory Samorządy Program zapewnienia i poprawy jakości Odpowiedz na: Program zapewnienia i poprawy jakości

#21990
terka
Uczestnik

[QUOTE BY= kules] Tak trochę poza tematem, wszedłem na podana stronkę i zaciekawił mnie niespotykanie krótki cykl audytu – 1,7 roku, tylko pozazdrościć.
Gdybym zastosował podobną inżynierię to też bym znacznie poprawił mój wynik. Chyba się nad tym zastanowię. Obszary audytu nazwać obszarami ryzyka i zamiast 10 lat wyjdzie ładne 3, tylko. Sorry za OT. Tylko jak nazwać to co było dotąd obszarem ryzyka?[/QUOTE]

Zacznę od końca. Jak nazwać to co było dotąd obszarem ryzyka? Inne Nie żartuję, na spotkaniu czwartkowym w MF Pan Krzysztof Pakoński, szef BAW w Krakowie mówił o tym, jak poradzili sobie ze skróceniem cyklu audytu.
Mają obecnie 9 obszarów, w tym jeden o nazwie „inne”. W 2010 r. mieli 12 obszarów, które można zobaczyć w zamieszczonym na ich stronie dokumencie „uzupełnienie do planu audytu na 2010 r.”
Dla przykładu (bo nie wszystkie zapisałam), mają obszary: „zarządzanie i bezpieczeństwo” , „finanse” oraz „majątek i inwestycje”.
Więc obecnie cykl audytu chyba mają krótszy, niż 1,7.

Ta „inżynieria” jest warta zapożyczenia i naśladowania. Zamierzam w przyszłym roku także u siebie zastosować podobną.
Nie widzę tu żadnego naruszenia czy naciągania. Wszak obszar „finanse” zawiera i dochody (podatki, czynsze, inne opłaty), jak i wydatki.