środa, 24 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: pomózcie.. audytorzy…komórka audytu i kontroli

Home Forum Sektory Samorządy pomózcie.. audytorzy…komórka audytu i kontroli Odpowiedz na: pomózcie.. audytorzy…komórka audytu i kontroli

#22113
adela
Uczestnik

Zgadzam się z kikclaud. Nie można biernie przyjmować tego, że większość ludzi, z którymi się pracuje (szefowie też) mają nikłe pojęcie, albo nie chcą zrozumieć zasad funkcjonowania audytu wewnętrznego. Jak „rządząca” w jednostce Pani sekretarz chciała mnie wrobić w zadania koordynatora od spraw przeciwdziałania praniu „brudnych pieniędzy”, to puściłem maila z zapytaniem do Departamentu Audytu MF. Szybko dostałem odpowiedź, że jest to naruszenie standardów i szef mnie od tego uwolnił. Sprawy kontroli zarządczej u mnie prowadzi Sekratarz i podległy mu Wydział Organizacyjny. A że szefowie bywają różni, to w jednostce, gdzie byłem na cząstkę etatu, szef chciał mnie nakłonić do zmiany ustaleń, bo się ze mną nie zgadzał. powiedziałem co o tym myślę i nic nie zmieniłem. Skończyło się na likwidacji stanowiska. Ale nie po to mnie uczyli i nie po to mam poczucie własnej wiedzy i ewartości by maluczkim ulegać. A sprawa napewno się nie skończyła.